Vi använder cookies
Denna webbplats använder olika typer av cookies. Cookies är små textfiler som kan användas av webbplatser för att göra besökarens upplevelse enkel och effektiv. Lagen säger att vi får lagra cookies på din enhet om det är absolut nödvändigt för att använda webbplatsen. För övriga ändamål krävs självklart ditt medgivande.
Googles sekretesspolicyÄndra inställningar
0143-752 00
HEM › VARUMÄRKEN › Tissot › Everytime › TISSOT Everytime 34mm
T1432103302100
3 895
kr
Finns 1 st i lager
| Se butiker
GRATIS JUSTERING AV ARMBAND
(Värde från 200kr)
FÖRSÄKRAD FRAKT
FRI FRAKT ÖVER 1000 KR
12 MÅN GRATIS FÖRSÄKRING
(till ett värde av 206 kr)
Tissot Everytime 34mm
Tissot Everytime 34 mm är en elegant och tidlös klocka som fångar essensen av modern minimalism. Med sin rena design och diskreta lyx passar den perfekt för dig som söker en stilren följeslagare varje dag, varje tillfälle.
Den nätta boetten på 34 mm i 316L rostfritt stål med guldfärgad PVD-beläggning ger klockan ett sofistikerat smyckeslikt uttryck. Den champagnefärgade urtavlan skapar en varm och exklusiv känsla, vackert kompletterad av stilrena index. Med en boettjocklek på endast 6,92 mm sitter klockan elegant och bekvämt på handleden. Det matchande armbandet i guldfärgad PVD förstärker helhetsintrycket och ger en harmonisk, genomtänkt design. Tack vare Tissots quick release-system kan armbandet enkelt bytas utan verktyg för maximal flexibilitet.
Varför Klockmaster?
När du köper din Tissot Everytime hos Klockmaster handlar du tryggt hos en auktoriserad återförsäljare. Du får alltid garanterad äkthet, gratis 12 månaders allriskförsäkring samt gratis justering av armbandet i valfri Klockmasterbutik. En tidlös klassiker och en trygg affär från början till slut.
| Varumärke | Tissot | |
| Kollektion | Everytime | |
| Serie | Classic Contemporary | |
| Typ av klocka | Damklocka | |
| Stil | Klassiska klockor | |
| Garanti | 2 år | |
| Design | ||
| Index | Streck | |
| Färg på urtavla | Guld | |
| Boett material | Rostfritt stål | |
| Form på boett | Rund | |
| Färg på boett | Guld | |
| Armband material | Mesh | |
| Armband färg | Guld | |
| Urverk | ||
| Urverk | Quartz (batteri) | |
| Kaliber urverk | ETA F05.412 | |
| Batteri | 371 | |
| Storlek | ||
| Diameter | 34 mm | |
| Höjd | 34 mm | |
| Tjocklek | 7 mm | |
| Bredd på armband | 16 mm | |
| Vikt | 66 g | |
| Egenskaper | ||
| Vattentät | Nej | |
| Vattenskydd | 5 ATM / 50 m | |
| Glas material | Safir | |
| Spänne / lås | Smyckeslås | |
| Märke | Tissot |
| Serie | Classic Contemporary |
| Typ av klocka | Damklocka |
| Stil | Klassiska klockor |
| Garanti | 2 år |
| Index | Streck |
| Färg på urtavla | Guld |
| Boett material | Rostfritt stål |
| Form på boett | Rund |
| Färg på boett | Guld |
| Armband material | Mesh |
| Armband färg | Guld |
| Urverk | Quartz (batteri) |
| Kaliber urverk | ETA F05.412 |
| Batteri | 371 |
| Diameter | 34 mm |
| Höjd | 34 mm |
| Tjocklek | 7 mm |
| Bredd på armband | 16 mm |
| Vikt | 66 g |
| Vattentät | Nej |
| Vattenskydd | 5 ATM / 50 m |
| Glas material | Safir |
| Spänne / lås | Smyckeslås |
VARUMÄRKET HITTAR DU HOS
Kunskap, passion, engagemang, generös garanti på klockor och en alldeles gratis allriskförsäkring i 12 månader som inte går av för hackor.
Behöver du justera armbandet är det också gratis i alla Klockmasterbutiker. Klockmaster har funnits sedan 1972 på den Svenska marknaden!

Kontaktuppgifter
Telefonväxel
0143-752 00
E-post
hej@watchmarket.com
Du kan också kontakta oss via chattknappen.
Hitta till oss
Öppettider
Vi svarar snabbt under helgfria vardagar
kl. 09.00 - 16.30.