Vi använder cookies
Denna webbplats använder olika typer av cookies. Cookies är små textfiler som kan användas av webbplatser för att göra besökarens upplevelse enkel och effektiv. Lagen säger att vi får lagra cookies på din enhet om det är absolut nödvändigt för att använda webbplatsen. För övriga ändamål krävs självklart ditt medgivande.
Googles sekretesspolicyÄndra inställningar
0143-752 00
HEM › VARUMÄRKEN › Sjöö Sandström › Royal Steel Classic › Sjöö Sandström Jubilee Steel Gent 40mm
GRATIS JUSTERING AV ARMBAND
(Värde från 200kr)
FÖRSÄKRAD FRAKT
FRI FRAKT ÖVER 1000 KR
12 MÅN GRATIS FÖRSÄKRING
Sjöö Sandström Jubilee Steel Svensk elegans och precision
Jubilee Steel från Sjöö Sandström är en hyllning till tidlös design och svensk hantverkstradition. Med en mjuk och exakt quartzrörelse kombinerar denna klocka elegant enkelhet med avancerad teknik och exklusiv formgivning – precis som du förväntar dig av ett svenskt premiumur.
Den individuellt numrerade boetten i rostfritt stål, med PVD-gulddetaljer, ger ett sofistikerat uttryck som passar både män och kvinnor. Tack vare den graverbara baksidan blir Jubilee Steel inte bara en klocka utan en personlig gåva med mening och värde.
| Varumärke | Sjöö Sandström | |
| Kollektion | Royal Steel Classic | |
| Typ av klocka | Herrklocka | |
| Stil | Klassiska klockor | |
| Garanti | 2 år | |
| Design | ||
| Index | Streck | |
| Färg på urtavla | Vit | |
| Boett material | Rostfritt stål | |
| Form på boett | Rund | |
| Färg på boett | Silver | |
| Armband material | Rostfritt stål | |
| Armband färg | Silver | |
| Baksida boett | Graverad baksida. Individuellt numrerad. | |
| Urverk | ||
| Urverk | Quartz (batteri) | |
| Kaliber urverk | Electronic SS G10 (Swiss Made) | |
| Batteritid | Upp till 3 år | |
| Storlek | ||
| Diameter | 40 mm | |
| Tjocklek | 8.5 mm | |
| Bredd på armband | 20 mm | |
| Egenskaper | ||
| Vattentät | Ja | |
| Vattenskydd | 10 ATM / 100 m | |
| Glas material | Safir | |
| Lysmassa | Super-Luminova | |
| Funktioner | ||
| Datum | Ja | |
| Märke | Sjöö Sandström |
| Typ av klocka | Herrklocka |
| Stil | Klassiska klockor |
| Garanti | 2 år |
| Index | Streck |
| Färg på urtavla | Vit |
| Boett material | Rostfritt stål |
| Form på boett | Rund |
| Färg på boett | Silver |
| Armband material | Rostfritt stål |
| Armband färg | Silver |
| Baksida boett | Graverad baksida. Individuellt numrerad. |
| Urverk | Quartz (batteri) |
| Kaliber urverk | Electronic SS G10 (Swiss Made) |
| Batteritid | Upp till 3 år |
| Diameter | 40 mm |
| Tjocklek | 8.5 mm |
| Bredd på armband | 20 mm |
| Vattentät | Ja |
| Vattenskydd | 10 ATM / 100 m |
| Glas material | Safir |
| Lysmassa | Super-Luminova |
| Datum | Ja |
VARUMÄRKET HITTAR DU HOS
Kunskap, passion, engagemang, generös garanti på klockor och en alldeles gratis allriskförsäkring i 12 månader som inte går av för hackor.
Behöver du justera armbandet är det också gratis i alla Klockmasterbutiker. Klockmaster har funnits sedan 1972 på den Svenska marknaden!

Kontaktuppgifter
Telefonväxel
0143-752 00
E-post
hej@watchmarket.com
Du kan också kontakta oss via chattknappen.
Hitta till oss
Öppettider
Vi svarar snabbt under helgfria vardagar
kl. 09.00 - 16.30.