Vi använder cookies
Denna webbplats använder olika typer av cookies. Cookies är små textfiler som kan användas av webbplatser för att göra besökarens upplevelse enkel och effektiv. Lagen säger att vi får lagra cookies på din enhet om det är absolut nödvändigt för att använda webbplatsen. För övriga ändamål krävs självklart ditt medgivande.
Googles sekretesspolicyÄndra inställningar
0143-752 00
HEM › VARUMÄRKEN › Sjöö Sandström › Royal Steel Classic › Sjöö Sandström Royal Steel Classic 36mm
GRATIS JUSTERING AV ARMBAND
FÖRSÄKRAD FRAKT
FRI FRAKT ÖVER 1000 KR
12 MÅN GRATIS ALLRISKFÖRSÄKRING
Royal Steel Classic 36 mm från Sjöö Sandström är en elegant och tidlös klocka med ett automatiskt urverk som levererar pålitlig precision varje dag. Den champagnefärgade urtavlan fångar ljuset på ett sofistikerat sätt och skyddas av reptåligt safirglas för långvarig klarhet. Modellen bärs med en stilren metallänk som kombinerar komfort och exklusiv känsla. Sjöö Sandström, grundat 1986, står för svensk ingenjörskonst och hög kvalitet i varje detalj, något som gjort märket till en självklar aktör inom exklusiva armbandsur.
| Varumärke | Sjöö Sandström | |
| Kollektion | Royal Steel Classic | |
| Typ av klocka | Damklocka | |
| Stil | Automatklockor, Klassiska klockor | |
| Garanti | 2 år | |
| Design | ||
| Index | Streck | |
| Färg på urtavla | Champagne | |
| Boett material | Rostfritt stål | |
| Form på boett | Rund | |
| Färg på boett | Silver | |
| Armband material | Rostfritt stål | |
| Armband färg | Silver | |
| Urverk | ||
| Urverk | Automatiskt | |
| Kaliber urverk | SS G15 | |
| Gångreserv | Upp till 50 timmar | |
| Storlek | ||
| Diameter | 36 mm | |
| Höjd | 45 mm | |
| Tjocklek | 9 mm | |
| Bredd på armband | 20 mm | |
| Egenskaper | ||
| Vattentät | Ja | |
| Vattenskydd | 10 ATM / 100 m | |
| Glas material | Safir | |
| Glas egenskaper | Antireflex | |
| Lysmassa | Super-LumiNova | |
| Funktioner | ||
| Datum | Ja | |
| Märke | Sjöö Sandström |
| Typ av klocka | Damklocka |
| Stil | Automatklockor, Klassiska klockor |
| Garanti | 2 år |
| Index | Streck |
| Färg på urtavla | Champagne |
| Boett material | Rostfritt stål |
| Form på boett | Rund |
| Färg på boett | Silver |
| Armband material | Rostfritt stål |
| Armband färg | Silver |
| Urverk | Automatiskt |
| Kaliber urverk | SS G15 |
| Gångreserv | Upp till 50 timmar |
| Diameter | 36 mm |
| Höjd | 45 mm |
| Tjocklek | 9 mm |
| Bredd på armband | 20 mm |
| Vattentät | Ja |
| Vattenskydd | 10 ATM / 100 m |
| Glas material | Safir |
| Glas egenskaper | Antireflex |
| Lysmassa | Super-LumiNova |
| Datum | Ja |
Kunskap, passion, engagemang, generös garanti på klockor och en alldeles gratis allriskförsäkring i 12 månader som inte går av för hackor.
Behöver du justera armbandet är det också gratis i alla Klockmasterbutiker. Klockmaster har funnits sedan 1972 på den Svenska marknaden!

Kontaktuppgifter
Telefonväxel
0143-752 00
E-post
hej@watchmarket.com
Du kan också kontakta oss via chattknappen.
Hitta till oss
Öppettider
Vi svarar snabbt under helgfria vardagar
kl. 09.00 - 16.30.