Vi använder cookies
Denna webbplats använder olika typer av cookies. Cookies är små textfiler som kan användas av webbplatser för att göra besökarens upplevelse enkel och effektiv. Lagen säger att vi får lagra cookies på din enhet om det är absolut nödvändigt för att använda webbplatsen. För övriga ändamål krävs självklart ditt medgivande.
Googles sekretesspolicyÄndra inställningar
0143-752 00
HEM › VARUMÄRKEN › Casio › Wave Ceptor › CASIO Wave Ceptor 39mm
GRATIS JUSTERING AV ARMBAND
(Värde från 200kr)
FÖRSÄKRAD FRAKT
FRI FRAKT ÖVER 1000 KR
12 MÅN GRATIS FÖRSÄKRING
Casio presenterar kombinationsmodellen från den helmetalliska solcellsdrivna radioklockserien ”LINEAGE”, med en digital display vid klockan 6 för enastående praktisk funktionalitet. Med sin djupa marinblå färg passar denna klocka för många olika tillfällen både på jobbet och på fritiden.
Safirglaset är belagt med en antireflexbehandling som gör det reptåligt och ger hög synlighet. Dessutom ingår praktiska funktioner som kalenderdisplay, världstid, alarmfunktioner och LED-belysning.
| Varumärke | Casio | |
| Kollektion | Wave Ceptor | |
| Typ av klocka | Herrklocka | |
| Stil | Digitala klockor, Kronografklockor | |
| Garanti | 2 år | |
| Design | ||
| Index | Streck | |
| Färg på urtavla | Blå | |
| Boett material | Rostfritt stål | |
| Form på boett | Rund | |
| Färg på boett | Silver | |
| Armband material | Rostfritt stål | |
| Armband färg | Silver | |
| Urverk | ||
| Urverk | Quartz (batteri) | |
| Solcell | Ja | |
| Batteritid | Upp till 4 månader | |
| Storlek | ||
| Diameter | 39.5 mm | |
| Höjd | 46.5 mm | |
| Tjocklek | 9 mm | |
| Vikt | 122 g | |
| Egenskaper | ||
| Vattentät | Nej | |
| Vattenskydd | 5 ATM / 50 m | |
| Glas material | Safir | |
| Funktioner | ||
| Datum | Ja | |
| Dag | Ja | |
| Tidtagning | Ja | |
| Extra tidzon | Ja | |
| Larm | Ja | |
| Övriga funktioner | Lampa | |
| Märke | Casio |
| Typ av klocka | Herrklocka |
| Stil | Digitala klockor, Kronografklockor |
| Garanti | 2 år |
| Index | Streck |
| Färg på urtavla | Blå |
| Boett material | Rostfritt stål |
| Form på boett | Rund |
| Färg på boett | Silver |
| Armband material | Rostfritt stål |
| Armband färg | Silver |
| Urverk | Quartz (batteri) |
| Solcell | Ja |
| Batteritid | Upp till 4 månader |
| Diameter | 39.5 mm |
| Höjd | 46.5 mm |
| Tjocklek | 9 mm |
| Vikt | 122 g |
| Vattentät | Nej |
| Vattenskydd | 5 ATM / 50 m |
| Glas material | Safir |
| Datum | Ja |
| Dag | Ja |
| Tidtagning | Ja |
| Extra tidzon | Ja |
| Larm | Ja |
| Övriga funktioner | Lampa |
VARUMÄRKET HITTAR DU HOS
Kunskap, passion, engagemang, generös garanti på klockor och en alldeles gratis allriskförsäkring i 12 månader som inte går av för hackor.
Behöver du justera armbandet är det också gratis i alla Klockmasterbutiker. Klockmaster har funnits sedan 1972 på den Svenska marknaden!

Kontaktuppgifter
Telefonväxel
0143-752 00
E-post
hej@watchmarket.com
Du kan också kontakta oss via chattknappen.
Hitta till oss
Öppettider
Vi svarar snabbt under helgfria vardagar
kl. 09.00 - 16.30.