Vi använder cookies
Denna webbplats använder olika typer av cookies. Cookies är små textfiler som kan användas av webbplatser för att göra besökarens upplevelse enkel och effektiv. Lagen säger att vi får lagra cookies på din enhet om det är absolut nödvändigt för att använda webbplatsen. För övriga ändamål krävs självklart ditt medgivande.
Googles sekretesspolicyÄndra inställningar
0143-752 00
HEM › VARUMÄRKEN › Daniel Wellington › Petite › Daniel Wellington Petite Rouge Pink MoP Rose Gold 28mm
DW00100511
1 799
kr
Finns 1 st i lager
| Se butiker
GRATIS JUSTERING AV ARMBAND
(Värde från 200kr)
FÖRSÄKRAD FRAKT
FRI FRAKT ÖVER 1000 KR
12 MÅN GRATIS FÖRSÄKRING
(till ett värde av 160 kr)
Petite Rouge en modern damklocka med mjuk elegans och personlig lyster
Petite Rouge fångar blicken med sin skimrande rosa urtavla i äkta pärlemor en stilren klocka för kvinnor som vill bära något unikt i vardagen. Varje urtavla har sin egen naturliga glans, vilket gör varje armbandsur lika individuellt som bäraren själv.
Det rosa läderbandet i krokodilmönster ger en mjuk kontrast till boetten i roséguldspläterat rostfritt stål. Resultatet är en modern damklocka som kombinerar design, användbarhet och subtil lyx. Perfekt för dig som gärna adderar färg och personlighet till din outfit. Matcha gärna med ett armband i roséguld för en ännu mer elegant helhet.
5 fördelar med Petite Rouge
| Varumärke | Daniel Wellington | |
| Kollektion | Petite | |
| Typ av klocka | Damklocka | |
| Stil | Klassiska klockor | |
| Garanti | 2 år | |
| Design | ||
| Index | Streck | |
| Färg på urtavla | Rosa | |
| Boett material | Rostfritt stål | |
| Form på boett | Rund | |
| Färg på boett | Rosa | |
| Armband material | Läder | |
| Armband färg | Rosa | |
| Urverk | ||
| Urverk | Quartz (batteri) | |
| Storlek | ||
| Diameter | 28 mm | |
| Tjocklek | 6 mm | |
| Bredd på armband | 12 mm | |
| Egenskaper | ||
| Vattentät | Nej | |
| Vattenskydd | 3 ATM / 30 m | |
| Glas material | Mineral | |
| Märke | Daniel Wellington |
| Typ av klocka | Damklocka |
| Stil | Klassiska klockor |
| Garanti | 2 år |
| Index | Streck |
| Färg på urtavla | Rosa |
| Boett material | Rostfritt stål |
| Form på boett | Rund |
| Färg på boett | Rosa |
| Armband material | Läder |
| Armband färg | Rosa |
| Urverk | Quartz (batteri) |
| Diameter | 28 mm |
| Tjocklek | 6 mm |
| Bredd på armband | 12 mm |
| Vattentät | Nej |
| Vattenskydd | 3 ATM / 30 m |
| Glas material | Mineral |
VARUMÄRKET HITTAR DU HOS
Kunskap, passion, engagemang, generös garanti på klockor och en alldeles gratis allriskförsäkring i 12 månader som inte går av för hackor.
Behöver du justera armbandet är det också gratis i alla Klockmasterbutiker. Klockmaster har funnits sedan 1972 på den Svenska marknaden!

Kontaktuppgifter
Telefonväxel
0143-752 00
E-post
hej@watchmarket.com
Du kan också kontakta oss via chattknappen.
Hitta till oss
Öppettider
Vi svarar snabbt under helgfria vardagar
kl. 09.00 - 16.30.