Vi använder cookies
Denna webbplats använder olika typer av cookies. Cookies är små textfiler som kan användas av webbplatser för att göra besökarens upplevelse enkel och effektiv. Lagen säger att vi får lagra cookies på din enhet om det är absolut nödvändigt för att använda webbplatsen. För övriga ändamål krävs självklart ditt medgivande.
Googles sekretesspolicyÄndra inställningar
0143-752 00
HEM › VARUMÄRKEN › Tag Heuer › Formula 1 › TAG Heuer Formula 1 Solargraph 38mm
GRATIS JUSTERING AV ARMBAND
(Värde från 200kr)
FÖRSÄKRAD FRAKT
FRI FRAKT ÖVER 1000 KR
12 MÅN GRATIS FÖRSÄKRING
(till ett värde av 613 kr)
TAG Heuer Formula 1 Solargraph
TAG Heuer Formula 1 Solargraph är skapad för ett urbant liv i rörelse. Med sin djärva röda design och banbrytande solcellsteknik kombinerar den sportig energi med modern innovation en klocka som verkligen sticker ut, oavsett tempo.
Den 38 mm stora boetten i sandblästrad röd TH-Polylight ger klockan ett lätt men extremt tåligt uttryck. Den vita opalinurtavlan ramas in av en dynamisk röd flange och en svart vridbar bezel i TH-Polylight, vilket skapar en kraftfull kontrast. Svarta lackerade visare och index med äggskalsfärgad Super-LumiNova® säkerställer utmärkt läsbarhet i alla ljusförhållanden. Det matchande röda gummiarmbandet ger både flexibilitet och komfort, medan det svart DLC-belaggda stålspännet förstärker den sportiga helheten.
När du köper din TAG Heuer hos Klockmaster handlar du från en auktoriserad återförsäljare. Du får alltid garanterad äkthet, gratis 12 månaders allriskförsäkring samt gratis justering av armband i valfri Klockmasterbutik. En modern sportklocka med framtidens teknik – tryggt köpt och redo att bäras varje dag.
| Varumärke | Tag Heuer | |
| Kollektion | Formula 1 | |
| Typ av klocka | Herrklocka | |
| Stil | Dykarklockor | |
| Garanti | 2 år | |
| Design | ||
| Index | Punkter | |
| Färg på urtavla | Vit | |
| Form på boett | Rund | |
| Färg på boett | Röd | |
| Färg på tavelring | Svart | |
| Armband färg | Röd | |
| Urverk | ||
| Urverk | Quartz (batteri) | |
| Solcell | Ja | |
| Kaliber urverk | TH50-00 | |
| Storlek | ||
| Diameter | 38 mm | |
| Tjocklek | 10 mm | |
| Bredd på armband | 18 mm | |
| Egenskaper | ||
| Vattentät | Ja | |
| Vattenskydd | 10 ATM / 100 m | |
| Glas material | Safir | |
| Spänne / lås | Bygel | |
| Funktioner | ||
| Datum | Ja | |
| Märke | TAG Heuer |
| Typ av klocka | Herrklocka |
| Stil | Dykarklockor |
| Garanti | 2 år |
| Index | Punkter |
| Färg på urtavla | Vit |
| Form på boett | Rund |
| Färg på boett | Röd |
| Färg på tavelring | Svart |
| Armband färg | Röd |
| Urverk | Quartz (batteri) |
| Solcell | Ja |
| Kaliber urverk | TH50-00 |
| Diameter | 38 mm |
| Tjocklek | 10 mm |
| Bredd på armband | 18 mm |
| Vattentät | Ja |
| Vattenskydd | 10 ATM / 100 m |
| Glas material | Safir |
| Spänne / lås | Bygel |
| Datum | Ja |
Kunskap, passion, engagemang, generös garanti på klockor och en alldeles gratis allriskförsäkring i 12 månader som inte går av för hackor.
Behöver du justera armbandet är det också gratis i alla Klockmasterbutiker. Klockmaster har funnits sedan 1972 på den Svenska marknaden!

Kontaktuppgifter
Telefonväxel
0143-752 00
E-post
hej@watchmarket.com
Du kan också kontakta oss via chattknappen.
Hitta till oss
Öppettider
Vi svarar snabbt under helgfria vardagar
kl. 09.00 - 16.30.